Iskolánkban egész héten előkészületek folytak, hogy a mai napon mellőzzük az autókat.
Akik ma reggel legalább az út egy szakaszán gyalogosan, tömegközlekedéssel, rollerrel vagy kerékpárral érkeztek, azokat matrica és gyümölcsök várták a kapuban.
Délután a rendőrség képviselője biciklis ügyességi pályát állított fel, ahol a pályát teljesítők világítós karkötőnek örvendeztek, mások belepillanthattak egy „duplán látó”, ittas állapotot szimuláló szemüvegbe is…
Ezt követően a DKSI Kerékpáros Egyesület tagjai tartottak bemutatót: az általuk felállított pályán nehezebb akadállyal is találkozhattak a bátor jelentkezők. Végül vetítéssel egybekötött beszélgetés során mutatták be tevékenységük lényegét: reméljük, hogy lesznek diákok iskolánk soraiból is, akik szívesen próbálkoznak e téren.

A gyaloglás előnyeiről is számos helyen hallhatunk már, hiszen minél természetesebb valami, annál EGÉSZségesebb!

KÉPEK a nap autómentes pillanatairól