„Amelyik kultúra ismeri az állattársak iránti együttérzést, az minden tekintetben érzékeny és gondoskodó.
Amelyik kultúra érzi a rokonságot az állatokkal, hű marad a gyökereihez.”   (Desmond Morris: Az állati jogok szerződése)

Október 4-én az Állatok világnapjáról is megemlékeztünk iskolánkban, idén is szokatlan élményben volt részük tanulóinknak.
Ezen a napon ismét vendégünk volt Kiss Balázs, a Hortobágyi Madárkórház Alapítvány munkatársa, aki két bagoly, valamint Márkus Péter és Kálmán Bence hetedikes iskolai madarászaink aktív részvételével lenyűgöző madárbemutatót és élménybeszámolót tartott számunkra.
A látványos röptetések után mindenki a karjára vehette a baglyokat, melyeket vastag védőkesztyűbe bújtatott kezükön egyensúlyoztak a gyerekek.

ÁLLATOK VILÁGNAPJA 2017 KÉPEKBEN:   ••••►

ÁLLATOK VILÁGNAPJA 2017 VIDEÓ:   ••••►