Az ALDI Magyarország Bt. megbízásából kiírt „Fiatalok és a környezetvédelem” pályázati felhívásra benyújtott „A miénk mindig zöldebb!” című pályázatunkat a bíráló bizottság 250.000 Ft összegben támogatta.

Az ALDI Magyarország Élelmiszer Bt. megbízásából a Nonprofit Információs és Oktató Központ (NIOK) Alapítvány, valamint az Északi Támpont Egyesület felhívására hirdetett támogatás célja a „Fiatalok és a környezetvédelem” témakörben olyan a fiatalokat aktívan bevonó, mintaértékű, kreatív programok, rendezvények támogatása, melyek pozitívan hatnak a helyi közösség környezetének védelmére.

A Waldorf Iskola egy közösségi tér, ahol a közösség ereje tart fenn egy iskolát, összefog egy-két jó ügy érdekében. Projektünk célja egy tavaszi udvarszépítő, kertépítő munkanap szervezése volt 2019. április 13-án, ahol iskolánk gyerekei és családtagjai vettek részt az iskola és az udvar rendezésében, szépítésében. 
A nap folyamán rengeteg helyszínen folytak a munkálatok és eredményesen zártuk az Iskolaszépítő Napot:

 • a hátsó udvarrészen megtisztult a kemence környéke
 • új kerítéssel kerítettük körbe a komposztálót és szerszámtárolót
 • az érzékenyítő sétálót új részre helyeztük át, és az eredeti helyét lebetonoztuk
 • az egész udvar területén gyomláltunk, sepregettünk, összegyűjtöttük a faleveleket, virágosítottunk, metszettünk, új virágágyásokat alakítottunk ki
 • a padláson több millió porszemet és szemetet gyűjtöttünk össze és takarítottunk el
 • újabb 4 kerékpár lett működőképes és biztonságosan használható (a Kontra Közösségi Műhely szakértelmével, és néhány lelkes gyerek és szülő segítségével)
 • vas elemekből elkészült a kerékpár- és kukatároló váza, és rákerült a tetőszerkezet és a rajzokkal díszített oldalelemek, ajtók
 • farönkökből biciklibeállókat alakítottunk ki
 • szelektív hulladékgyűjtőket helyeztünk el az iskolaépületben
 • faanyagból 3 osztatú szelektív hulladékgyűjtőt készítettünk
 • faanyagot vágtunk méretre, csiszoltuk, festettük és ülőfelületek, padok készültek belőle
 • elvégeztük a színpad csiszolását, újrafestését
 • a műhelyben fából készültek nagy méretű logikai és ügyességi játékok
 • a  Méhek évéhez kapcsolódva egy méhkaptár kapott helyet az egyik tanteremben (biztonságos módon elhelyezve)
 • az udvaron a gyerekek kerestek méltó helyet a darázsgarázsnak.

Iskolánk megnövekedett létszámának és korosztályoknak megfelelve szeretnénk biztosítani a gyerekeink számára a zöld környezetet, a környezettudatosságot tükröző gyakorlati feladatokat, ehhez köszönjük az ALDInak a támogatást!

ISKOLASZÉPÍTŐ NAP KÉPEKBEN