Az ALDI Magyarország Bt. megbízásából kiírt „Fiatalok és a környezetvédelem” pályázati felhívásra benyújtott „A miénk mindig zöldebb!” című pályázatunkat a bíráló bizottság 250.000 Ft összegben támogatta.

Az ALDI Magyarország Élelmiszer Bt. megbízásából a Nonprofit Információs és Oktató Központ (NIOK) Alapítvány, valamint az Északi Támpont Egyesület felhívására hirdetett támogatás célja a „Fiatalok és a környezetvédelem” témakörben olyan a fiatalokat aktívan bevonó, mintaértékű, kreatív programok, rendezvények támogatása, melyek pozitívan hatnak a helyi közösség környezetének védelmére.

A Waldorf Iskola egy közösségi tér, ahol a közösség ereje tart fenn egy iskolát, összefog egy-két jó ügy érdekében. Projektünk célja egy tavaszi udvarszépítő, kertépítő munkanap szervezése volt 2019. április 13-án, ahol iskolánk gyerekei és családtagjai vettek részt az iskola és az udvar rendezésében, szépítésében.
A nap folyamán rengeteg helyszínen folytak a munkálatok és eredményesen zártuk az Iskolaszépítő Napot:

• a hátsó udvarrészen megtisztult a kemence környéke
  • új kerítéssel kerítettük körbe a komposztálót és szerszámtárolót
  • az érzékenyítő sétálót új részre helyeztük át, és az eredeti helyét lebetonoztuk
  • az egész udvar területén gyomláltunk, sepregettünk, összegyűjtöttük a faleveleket, virágosítottunk, metszettünk, új virágágyásokat alakítottunk ki
  • a padláson több millió porszemet és szemetet gyűjtöttünk össze és takarítottunk el
  • újabb 4 kerékpár lett működőképes és biztonságosan használható (a Kontra Közösségi Műhely szakértelmével, és néhány lelkes gyerek és szülő segítségével)
  • vas elemekből elkészült a kerékpár- és kukatároló váza, és rákerült a tetőszerkezet és a rajzokkal díszített oldalelemek, ajtók
  • farönkökből biciklibeállókat alakítottunk ki
  • szelektív hulladékgyűjtőket helyeztünk el az iskolaépületben
  • faanyagból 3 osztatú szelektív hulladékgyűjtőt készítettünk
  • faanyagot vágtunk méretre, csiszoltuk, festettük és ülőfelületek, padok készültek belőle
  • elvégeztük a színpad csiszolását, újrafestését
  • a műhelyben fából készültek nagy méretű logikai és ügyességi játékok
  • a  Méhek évéhez kapcsolódva egy méhkaptár kapott helyet az egyik tanteremben (biztonságos módon elhelyezve)
  • az udvaron a gyerekek kerestek méltó helyet a darázsgarázsnak.

Iskolánk megnövekedett létszámának és korosztályoknak megfelelve szeretnénk biztosítani a gyerekeink számára a zöld környezetet, a környezettudatosságot tükröző gyakorlati feladatokat, ehhez köszönjük az ALDInak a támogatást!

ISKOLASZÉPÍTŐ NAP KÉPEKBEN