„A Magyar Waldorf Szövetség tagja a Waldorf-pedagógia megszületésének közelgő 100. évfordulója alkalmából létrejött Waldorf 2019 e.V. nemzetközi szervezetnek, melynek célkitűzése, hogy mind nemzetközi, mind világszerte helyi szinteken induljanak el olyan kezdeményezések, projektek, melyek hozzájárulhatnak a Waldorf-pedagógia impulzusának megújításához.”    ••••
Január 16-án egy egész napos rendezvény keretén belül volt lehetőség ismerkedni a Waldorf-iskolák és óvodák pedagógiájával a Műcsarnokban. Ezzel egyúttal hivatalosan is kezdetét vette a Waldor-pedagógia indulását ünneplő Waldorf-100 programsorozat magyarországi része. Előadások és bemutatók váltották egymást. Az euritmia, ritmikus rész, Bothmer-gimnasztika mellett kiderült milyen is egy szólóest felsőtagozaton. Waldorf-szülők és volt Waldorf-diákok beszéltek tapasztalataikról.

ITT láthattok válogatást a Waldorf-napon meghívott szülőkkel (köztük Szinetár Dórával) szervezett beszélgetésből.

Megnézésre ajánljuk az M1 RIPORTtját a “Waldorf Nap a Műcsarnokban rendezvényről”.

Figyelmetekbe ajánljuk a programot szervező Magyar Waldorf Szövetség ügyvezetőjének, Szabó Zoltánnak előadása, melyben széleskörű levéltári kutatásainak eredményeképpen, gazdag anyaggal, nagyon érdekes korrajzot tárt elénk az első magyar Waldorf-iskola létrehozójáról, Nagy Emilné Göllner Máriáról, az alapítás körülményeiről, valamint néhány éves gyümölcsöző működéséről:       ••••