A múlt héten vendégünk volt Koczka András, a Hortobágyi Nemzeti Park munkatársa, aki a Vizes élőhelyek kapcsán elsősorban a szitakötőkről mesélt nekünk sok érdekességet.
Megtudhattuk, képeken rácsodálkozhattunk, milyen különbségek vannak a kis és a nagy szitakötők között, melyiknek hogyan áll a szeme, milyen óriások voltak az ősidőkben ezek a mára apróbbakká változott szárnyas lények… Hogy a lárvák álarca végén lévő mozgatható karmokkal hogyan zsákmányolnak „kisebb korukban” és sok színes képen rácsodálkozhattunk változatos sokféleségükre is. Néhányan rögtön megjegyeztük, hogy a „szerelmes” szitakötős képen ott az elfordított szív… és persze egyértelművé vált csodálatos szárnyukat felnagyítva: miért is SZITAkötő a nevük…
Az előadáson az alsó tagozatos osztályok vettek részt. Köszönjük a lehetőséget!

Hegedűsné Tóth Judit
3.o. osztálytanító, ÖKO-csoport vezető