A FÉNY és a SÖTÉTSÉG Misztériuma
A Magenta Szín A Magenta minősége az emberben
 
Szeminárium Joost Groot vezetésével
2019. szeptember 27. (péntek) 16.00-19.30-ig, szeptember 28. (szombat) 10.00-18.00-ig
 
Joost Groot 5. alkalommal tart szemináriumot Magyarországon. Előadásain beszélt a Fény és a Sötétség/Szubsztancia/Hő mivoltáról, a színek keletkezéséről. Megosztotta velünk saját kutatási eredményeit, és mindazt, amit Goethe még nem tudhatott a színekkel kapcsolatban keletkezésükről, eredetükről, szellemi természetükről. A fény-szín-sötétség hármasságát összekapcsolta a kettes és hármas tagozódású emberképpel, a színeket összefüggésbe hozva a világ és az ember keletkezésével. Nagyívű, egyedülállóan pontos előadásai a témában sokat adott az antropozófiában elmélyült hallgatóknak és az antropozófiai emberképpel dolgozóknak is.    ••••►