Miért most írok a 7. osztály tantermébe rajzolt kupoláról?
A történelem epocha elején feltettem a kérdést: “Vajon minek a kupolája ez?” S vártam…, és vártam… Amíg Indiába akartunk eljutni mindenféle útvonalon ‒ dacolva azzal, hogy a világ végén lepottyanunk a Semmibe ‒, addig nem is nagyon érdeklődött az osztály a kupola iránt. Aztán a reneszánsszal kinyílt a szemük a szépre, s az epocha végén valaki megtalálta a képet az egyik könyvben: a Medici kápolna kupolája Firenzében. De nem csak ez a kapcsolatunk Michelangelóval. Mi is kipróbáltuk, milyen lehet mennyezetet festeni. S bár ez a mennyezet nem a Sixtus-kápolnában volt, csak a termünkben a padok alja, s a téma sem volt olyan fennkölt, mint a világ teremtése, csupán egyszerű formák, mégis nagy élményt nyújtott…, és kényelmesebb is volt párnákon fekve alkotni.

Kálmánné Csajbók Anikó
7.o. osztálytanító

hdr